۱۳۹۵-۱۱-۱۸:​اظهارات وزیر بهداشت در اسفند ۹۳ در سفر به استان گیلان؛ عملکرد مثبت دکتر برزیگر در علوم پزشکی گیلان

به گزارش گیل خبر

​اظهارات وزیر بهداشت در اسفند ۹۳ در سفر به استان گیلان؛ عملکرد مثبت دکتر برزیگر در علوم پزشکی گیلان

به گزارش گیل خبر ، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که در اسفند ۹۳ به گیلان سفر کرده بود در وب سایت خود با این یادداشت که؛ سفر به گیلان همانند سفر به دیگر نقاط کشور برایم بسیار خاطره‌انگیز شد؛ نوشت: «سفر به گیلان همانند سفر به دیگر نقاط کشور برایم بسیار خاطره‌انگیز شد. افتتاح بیمارستان‌هایی که ١٠ تا ١٢ سال پیش کلنگ ساخت‌شان بر زمین خورده و رها شده بودند، رضایت و آرامش خاطر مردم را در پی داشت؛ چنان که در نگاه و لبخند مردم می‌توانستی احساس شیرین انجام کاری به شیوه نیرو‌های جهاد را ببینی؛ احساسی که در هر زمانی جوانه امید را در دل هر انسانی می‌نشاند.

نکته مهمی کـه در این سـفر به‌خوبی دیده می‌شـد، اتحاد و همدلی مسئولان استان بود؛ از آیت‌الله قربانی نماینده ولی فقیه در استان تا استاندار، فرمانداران و دکتر برزیگر رییس پر تلاش دانشگاه علوم پزشکی گیلان. این همراهی در انجام امور مردم، باعث ایجاد آرامش در استان شده، آرامشی که گام نخست برای پیشرفت است. »


وزیر بهداشت در وب سایت شخصی خود می افزاید: «طی یک روز و نیم که مهمان مردم و مسئولان استان بودم، از بیمارستان‌های ولی عصر(عج) رودبار، امام حسن مجتبی(ع) فومن، امینی لنگرود، ٢٢ آبان، سیدالشهداء و بیمارستان در حال ساخت پیروز لاهیجان، شهید بهشتی بندر انزلی و کوثر آستانه بازدید کردم. همچنین با لطف خدای مهربان و همت دست اندرکاران، فاز اول و دوم بخش رادیوتراپی (low انرژی، high انرژی) مرکز آموزشی، درمانی و پژوهشی رازی، فاز اول مرکز آموزشی، درمانی و پژوهشی تخصصی و فوق تخصصی ١٢٠ تختخوابی ١٧ شهریور رشت و بیمارستان‌های امام رضا(ع) شفت، نیکوکار املش ، غدیر سیاهکل و بخش دیالیز بیمارستان شهید انصاری رودسر نیز افتتاح شد.
وی در ادامه این یادداشت خود به خدمات شایسته و تلاش های دکتر برزیگر که تصدی ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان را در آن مقطع عهده دار بود اشاره می کند و می ‌افزاید:«خوشبختانه جایگاه شایسته دکتر برزیگر در میان پزشکان استان، باعث ایجاد فضایی اخلاقی شده که بسیار ارزشمند است.

البته کار سخت و سنگین ایشان مرا نگران سلامتش کرد؛ مانند تمامی رؤسای دانشگاه‌های کشور اجر چنین خدماتی به‌واقع تنها نزد پروردگار متعال است و بس.

در دیدار با آیت‌الله قربانی هم خدمت ایشان عرض کردم در استان گیلان مانند استان‌های دیگر، بسیاری از زیرساخت‌ها از جمله بهداشت و درمان فرسوده است. ما اما آماده‌ایم اقدامات لازم را برای استقرار یک برنامه جامع سلامت در کل استان انجام دهیم و این کمترین کاری است که می‌توان برای مردم انجام داد.»

صراحت بیان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در یادداشت مذکور حکایت از عملکرد خوب و منزلت دکتر انوش برزیگر دارد.

دکتر انوش برزیگر که در ۱۵ اسفند ۹۴ پس از ۲۶ ماه عهده‌دار بودن سکان مدیریت دانشگاه علوم پزشکی گیلان به دلیل تن ندادن به مناقصه طراحی پروژه سایت لاکان رشت به یک شرکت مشاوره که از طریق خارج از تشریفات قانونی تمایل به انجام فعالیت در این پروژه را داشت و از سویی چون ۱۳ شرکت در تشریفات مناقصه به طور قانونی شرکت کرده بودند، به دلیل فشارها برای پذیرش تشریفات غیر قانونی از کار برکنار و البته این شرکت مشاوره، پس از یک ماه به صورت غیر تشریفاتی برگزاری مناقصه، عهده‌دار طراحی پروژه سایت لاکان می‌شود.

دکتر انوش برزیگر مشاور معاون رئیس جمهور در امور پزشکی کشور، رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان، عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی کشور، رئیس سازمان نظام پزشکی استان گیلان و استاد گروه قلب دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان علی رغم عناوین متعددی که در طی نزدیک به ۳ دهه در استان گیلان عهده‌دار بوده است از لحاظ شخصیت فردی و خانواده‌ای، فردی متدین، پاکدست و دلسوز و پزشکی حاذق است.

این روزها‌ برخی از سخنرانی ها از سوی ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در محافل مختلف باعث شد تا دکتر برزیگر در نشستی با تعدادی از همکاران رسانه ای به ارایه توضیحاتی در خصوص عملکرد دانشگاه علوم پزشکی گیلان در دوران تصدی اش بپردازد و با تاکید بر این که دانشگاه علوم پزشکی در هر مقطعی امکان دارد دارای مشکلاتی باشد و هم اکنون نیز این دانشگاه دارای مشکلات متعدد است، پوشاندن کاستی ها و ضعف مدیریت فعلی با فرافکنی و زیر سوال بردن خدمات گذشته امری ناصحیح دانست.

ریاست سابق دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: آیا افتتاح ۵ بیمارستان و ایجاد بخش های سی سی یو و آی سی یو و دیالیز و … طی مدت ۲۶ ماه از مسوولیت و سرکشی مرتب از کلیه بیمارستان‌های استان و رضایت نسبی پرسنل از وضعیت حقوقی و مزایا، ضعف مدیریت است؟

وی گفت: امروز به جای تمرکز به رفع مشکلات عدیده حوزه سلامت استان، پرداختن به حاشیه های مدیریتی سابق، می‌تواند بازی با افکار عمومی باشد که قطعا زیر سوال بردن عملکرد مدیریت اینجانب از شان و منزلت اجتماعی دکتر یوسف‌زاده به دور است.

مشاور معاون رئیس جمهور در امور پزشکی، عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی کشور، عضو هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان و عضو هیات مدیره جامعه متخصصین داخلی کشور در خاتمه تصریح کرد:همه تلاش ما رسیدن به رشد شاخص‌های توسعه گیلان است و بردن افکار عمومی به گذشته، خود تعابیر مختلفی دارد… که هیچ‌گاه صلاح نمی‌دانم عملکرد، تلاش و خدمات همکاری را برای مصلحت استانم و مردم خوبم زیر سوال ببرم، چرا که جامعه‌‌ی پزشکی، جامعه‌ای خادم و دلسوز و پرتلاش برای نظام و مردم هستند.

گفتنی است دکتر انوش برزیگر طی دوران تصدی هیچ گاه به فکر منافع مالی از دانشگاه نبود و همواره خود را از برخی حقوق قانونی و مزایا و سفرهای کاری به آسیا و اروپا، محروم می کرد و دغدغه‌ کار و بهبود وضعیت بهداشت و درمان استان را داشت. متاسفانه بیان انتقاد از عملکرد ایشان از سوی ریاست فعلی دانشگاه، کار شایسته‌ای نیست.

 

Bookmark the پیوند یکتا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *