۱۳۹۶-۰۴-۳۱: نتایج اولیه انتخابات سازمان نظام پزشکی رشت

 

اعلام نتایج اولیه انتخابات سازمان نظام پزشکی رشت به نقل از سایت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان:
نتایج انتخابات نظام پزشکی رشت اعلام شد
نتایج انتخابات هفتمین دوره نظام پزشکی که دیروز همزمان با ۱۹۹ حوزه انتخابی کشور در رشت برگزار شده بود، اعلام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)؛ شمارش آرا در حوزه انتخابی رشت هم اکنون به پایان رسیده و نتایج مشخص شده است.
در این زمینه نتایج حوزه پزشکی رشت به شرح زیر می باشد؛

– دکتر انوش برزیگر – ۳۶۴ رای

– دکتر مهریار مشعوف- ۲۵۷ رای

– دکتر حمید اخوین – ۲۵۶ رای

– دکتر بهناز شرف الدین – ۲۵۳ رای

– دکتر محمدتقی آشوبی – ۲۴۹ رای

– دکتر بهرام نادری نبی – ۲۴۳ رای

– دکتر سینا صادقی شبستری- ۲۴۲ رای

– دکتر عبدالحسین صابر همیشگی – ۲۳۲ رای

– دکتر علی نیک پور – ۲۳۱ رای

– دکتر رضا قنبر پور – ۲۲۰ رای
مشاهده ادامه مطلب

۱۳۹۵-۰۵-۱۲: انتصاب دکتر انوش برزیگر به عنوان مشاور رییس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی

 

image001
به گزارش سایت اطلاع رسانی سازمان نظام پزشکی شهرستان رشت، استاد دکتر علی نوبخت، ریاست محترم کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی بر اساس نامه شماره ۱۵۶۶۳/۶۳/د  مورخ ۱۲ مرداد ۱۳۹۵، جناب آقای دکتر انوش برزیگر به عنوان مشاور رییس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی منصوب شدند. تصویر حکم مورد اشاره پیوست است: مشاهده ادامه مطلب

۱۳۹۴-۰۲-۰۶: گزارش جلسه علمی ماهانه انجمن متخصصین پوست استان گیلان

جلسه مشترک ماهانه انجمن متخصصین پوست استان گیلان و گروه پوست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در تاریخ سوم اردیبهشت ماه در بخش پوست بیمارستان رازی رشت تشکیل شد. در این جلسه که با استقبال گرم متخصصین پوست استان همراه بود، دکتر نرگس علیزاده از اعضای هیئت علمی گروه پوست دانشگاه، در مورد تازه های زگیل های تناسلی، روشهای نوین تشخیصی و درمانی آن و در نهایت واکسیناسیون زگیل سخنرانی کرده و در پایان ، جلسه پرسش و پاسخ با حضور فعال متخصصین پوست برگزار شد. مشاهده ادامه مطلب

برترین مدیر گیلان در سال ۱۳۹۳ از دید کاربران خزرآنلاین معرفی شد

اختصاصی/خزرآنلاین: کاربران خزرآنلاین در یک نظرسنجی ۱۶ روزه مدیر برتر سال ۱۳۹۳ را در گیلان انتخاب کردند.

کاربران خزرآنلاین با شرکت در نظرسنجی انتخاب مدیر برتر سال ۱۳۹۳ از میان گزینه موجود در نظرسنجی، پروفسور انوش برزیگر رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان را به عنوان برترین مدیر در بین دستگاه های اجرایی استان در سال ۱۳۹۳ انتخاب کردند.

مشاهده ادامه مطلب

۹۱-۱۰-۱۰: آیین پاسداشت مقام والای علمی پروفسور مجید سمیعی، در شهر رشت برگزار شد.

 

 

12590_467585416611838_1302758968_n

آیین پاسداشت مقام والای علمی پروفسور مجید سمیعی، دانشمند نامدار ایرانی و فرزند برومند گیلان، ساعاتی پیش با حضور انبوه و پرشکوه طبقات مختلف مردم گیلان،در شهر رشت برگزار شد. در این مراسم، پروفسور سمیعی، لوح نمادین استاد ممتازی دانشگاه علوم پزشکی گیلان را دریافت کرد و خود نیز در سخنانی از تاسیس بنیاد فرهنگ و علم گیلان خبر داد که هر ساله سه پزشک حاذق گیلانی را با صرف هزینه ای بالغ بر دویست هزار یورو برای تحصیلات تکمیلی و اخذ تخصص های مربوطه، به اروپا خواهد فرستاد. در این مراسم همچنین، تمبر یادبود پروفسور سمیعی که به همت انجمن تمبر استان گیلان طراحی و چاپ شده بود، رونمایی شد.

به نقل از مجله دادگر

80476526-3581113

۹۱-۱۰-۰۹: گزارشی از تاثیر افزایش نرخ ارز بر مراکز تشخیصی- درمانی استان گیلان به نقل از ماهنامه پزشکان گیل

Closeup Money rolled up with pills falling out, high cost, expensive healthcare

به نقل از:‌ پزشکان گیل

گفت‌وگو و عکس: مهراب جوزی

این گزارش نیازی به مقدمه ندارد؛ همه‌ی ما از آن‌چه در یکی دو ماه اخیر اتفاق افتاده آگاهیم و اگر با دست‌اندرکاران خدمات تشخیصی- درمانی استان به گفت‌وگو نشسته‌ایم، از آن روست که تاثیر این اتفاقات را بر کسب و کار خود و حال روز بیماران‌مان بسنجیم تا شاید در این میانه چاره‌ای پیشنهاد شود؛ به‌ویژه این‌که نامه‌ی اخیر روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، زنگ خطر را به صدا درآورده است. برای آغاز گفت‌وگو نیز یک پرسش مشترک داشته‌ایم: «نوسانات اخیر قیمت ارز و افزایش تورم بر کار شما چه تاثیری گذاشته است؟»
بایسته‌تر این بود که مدیران دانشگاهی نیز در این گزارش طرف صحبت باشند؛ از این روی از ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی گیلان و دو تن از معاونان ایشان وقت گرفتیم، در هر سه نوبت هم سر قرار رفتیم ولی هر بار به‌دلیلی «قسمت نشد». در مورد ریاست محترم، با توجه به مشغله‌ی فراوان‌شان، این امر البته مسبوق به سابقه هم هست که خبرنگارمان راس موعد مقرر به دفتر ایشان مراجعه کند و ببیند کار مهمی پیش آمده و به دفتر تشریف نمی‌آورند یا همچون مورد اخیر ۷۵ دقیقه پشت درِ محل کار ایشان در بیمارستان امیرالمومنین سرپا (و بدون تعارف حتی یک صندلی) منتظر بماند و نومید برگردد.
و توضیح آخر این‌که مصاحبه شوندگان این گزارش همگی از دست‌اندرکاران شاخص و آگاه رشته‌های مختلف پزشکی استان هستند؛ با سپاس از این همکاران عزیز، برای این‌که به همه یکسان احترام گذاشته باشیم، گفت‌وگوها را به‌ترتیب حروف الفبا درج می‌کنیم.

Dr-Barzigar-s-300x199

دکتر انوش برزیگر: همه‌ی دنیا وابسته به ارز است
اولاً خوشحالم که در رابطه با اقتصاد روز می‌پرسید که روی تمام مسایل کشور تاثیرگذار است. همه‌ی جریانات دنیا وابسته به ارز است. یک مثال ساده در مورد مقایسه‌ی ارز و قلب برای شما بزنم؛ یک نقطه‌ای در قلب هست که شروع به ضربان می‌کند و باعث انقباض قلب و جریان خون در تمام بدن می‌شود. گاهی اوقات یک نقطه‌ی دیگر شروع به ضربان می‌کند که به این ضربان می‌گویند پاراسیستول، یعنی ضربان جدای از ضربان اصلی قلب. این نقطه دور خودش را جدا از جریان الکتریکی کل قلب قرار می‌دهد، یعنی نه جریان اصلی می‌تواند در آن نفوذ کند و نه خودش در جریان اصلی قلب جای دیگری را تحت نفوذ قرار می‌دهد؛ یعنی خودش برای خودش یک حکومتی دارد، بنابراین قلب هیچ آسیبی نمی‌بیند. ولی وقتی یک نقطه‌ای از بالا شروع کند و جریان الکتریکی را به‌طرف پایین بفرستد، باعث می‌شود ریتم قلب به‌هم بخورد و نارسایی قلبی یا سکته‌ی قلبی یا مغزی بدهد. حالا ما همه‌ی مردم دنیا وابسته به ارز هستیم و ارز اگر دچار اختلال شود، همه‌ی ما هم دچار اختلال می‌شویم؛ هم اختلال جسمی، هم روحی و هم روانی. هر تغییر جزیی در ارز به همه آسیب می‌رساند، از دارو تا تجهیزات و بنزین و غذا گرفته تا کفشی که می‌خواهیم واکس بزنیم؛ به‌غیر از این، باید دور خودمان یک حصاری بکشیم و ارتباطی با دنیا نداشته باشیم.
در مدیریت بیمارستان تغییرات در کدام بخش بیشتر محسوس است؟
در اتاق عمل وسیله‌ای هست به اسم اکسیژناتور که مدتی است با بالا رفتن قیمت ارز هم قیمت آن بالا رفته و هم خیلی کمیاب شده است. ما روزانه چندین عمل قلب داشتیم، حالا یک اتاق عمل تعطیل است. ما وسایل حیاتی بیمارستان را باید تهیه کنیم در حالی ‌که بعضی از تجهیزات اولاً نیست، دوم این‌که اگر باشد قیمت بالاست و سوم این‌که همه هم نقد می‌خواهند. اگر این‌طور ادامه پیدا کند، بیمارستان ما آسیب فراوانی در رابطه با بالا رفتن قیمت‌ها می‌بیند و فقط آسیب بیمارستان نیست، مردم لطمه‌ی بسیار می‌بینند.
با روسای بیمارستان‌های گلسار و آریا که صحبت می‌کردم، می‌گفتند اگر وضع به‌همین منوال پیش برود، ممکن است بعضی از بخش‌ها را ببندند.
چون من در جریان این مسایل هستم، متاسفانه فقط مشکلات اخیر نیست؛ مشکل بیمه‌های تکمیلی هم هست که سال گذشته ۷-۶ ماه حق مردم را ضایع کردند و قرارداد نبستند و به‌نظر من در استان گیلان از مشکلات تعرفه‌گذاری سوءاستفاده کردند. از طرف دیگر، پول بیمه‌های پایه هم مدت‌هاست پرداخت نشده و هم پزشکان و هم موسسات لطمه دیدند و به‌خصوص کلی از داروخانه‌ها در سطح کشور ورشکست شدند به‌خاطر وام‌هایی که گرفته بودند و نتوانستند بازپرداخت کنند. وقتی بیمه بخواهد ۶-۵ ماه بعد پول را پرداخت کند، با وجود این نوسانات ارز، دیگر آن پول ارزش چندانی ندارد. این مشکلات روی بیمارستان‌ها هم اثر گذاشته، ولی چون بیمارستان ما درآمدش نسبت به بیمارستان‌های دیگر بیشتر است، آسیب کمتری دیده است.
برای خروج از این وضع درخواستی از مسوولان ندارید؟
از مسوولان درخواست می‌کنم سعی کنند مساله‌ی بحران ارز به‌صورتی حل شود ‌که مردم کمتر آسیب روحی، روانی و جسمی ببینند.

دکتر انوش برزیگر
نایب رییس شورای‌عالی نظام پزشکی و جامعه‌ی متخصصان داخلی کشور
رییس مرکز آموزشی- درمانی دکتر حشمت رشت